Skip to main content
  • Aktualności
  • Xiaomi Pay – nowe płatności mobilne dla kart Visa w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

Xiaomi Pay – nowe płatności mobilne dla kart Visa w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

12-05-2023

Klienci korzystający z kart Visa wydanych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS otrzymali dostęp do kolejnej formy płatności mobilnych. Xiaomi Pay to płatności przy użyciu opasek fitness i zegarków firmy Xiaomi.

Sukcesywnie uzupełniamy ofertę codziennej bankowości dla klientów indywidualnych o kolejne nowoczesne rozwiązania cyfrowe. Płatności mobilne są lubiane przez wiele osób, zarówno użytkowników smartfonów, jak i urządzeń ułatwiających treningi i aktywny tryb życia, takich jak zegarki sportowe czy opaski fitness. Zależy nam, aby użytkownicy kart obydwu organizacji płatniczych, Visa i Mastercard, mieli do dyspozycji pełny wachlarz możliwości. W tej chwili w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS klienci znajdą taką samą ofertę, jak w dużych bankach komercyjnych, a naszym atutem pozostaje lokalizacja placówek, znajomość lokalnych uwarunkowań i bliskie relacje. Lubimy mówić, że w Bankach Spółdzielczych, po sąsiedzku, klient ma wszystko, czego potrzebuje dla swojej wygody i sprawnego prowadzenia domowych finansów – mówi Magdalena Adamczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego w Banku BPS, zrzeszającym Banki Spółdzielcze.

Płatności mobilne Xiaomi Pay wykorzystują stokenizowaną kartę. Działają po dodaniu jej do specjalnej aplikacji, tzw. cyfrowego portfela, w zegarku lub w opasce. Do cyfrowego portfela można dodać więcej niż jedną kartę – zależnie od potrzeb użytkownika.

Za pomocą Xiaomi Pay można płacić w punktach handlowo-usługowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową. W momencie płatności nie trzeba mieć dostępu do Internetu, a zegarki i opaski działają samodzielnie, bez konieczności łączenia się z telefonem. Można więc zapłacić za drobne zakupy na przykład podczas treningu biegowego.

Dotychczas dla kart Visa wydawanych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS dostępne były cztery typy płatności mobilnych:
•    Apple Pay,
•    Google Pay,
•    Fitbit Pay,
•    Garmin Pay.

Płatności mobilne Xiaomi Pay dla posiadaczy kart Mastercard są dostępne w Grupie BPS od czerwca 2022 roku.

Cookies
Znajdziesz nas też tutaj
Znajdziesz nas też tutaj

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 81, 00 - 844 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000069229, NIP 896-00-01-959, o kapitale zakładowym w wysokości 455 625 241,00 zł w całości wpłaconym.