Skip to main content

Uważaj na oszustwa na portalach randkowych!

08-03-2024

Ostrzegamy przed wzmożonym działaniem oszustów, wykorzystujących osoby samotne, poszukujące miłości na internetowych portalach randkowych (Tinder, Sympatia.pl, Badoo, eDarling).

Oszuści tworzą interesujący profil na portalu randkowym, w mediach społecznościowych lub innych platformach internetowych. Podszywają się pod atrakcyjną osobę, która szuka partnera. Przez długie tygodnie zdobywają zaufanie ofiary, a później proponują szybki zarobek, sugerując inwestycje w kryptowaluty.

Oszuści manipulują ofiarą tak, aby dała namówić się na inwestycje, polegające zazwyczaj na wpłacie niewielkiej kwoty. Następnie usypiają czujność ofiary, pozwalając jej zarobić niewielkie sumy. Zyski te mają być potwierdzeniem opłacalności inwestycji. W ten sposób ofiara zachęcana jest do kolejnych wpłat środków finansowych. Mechanizm oszustwa jest powtarzany. Kiedy oszuści osiągną już znaczną sumę wyłudzonych pieniędzy, uczucie nagle wygasa.

PAMIĘTAJ!

  • Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania!
  • Nie ulegaj chwilowemu zauroczeniu czy presji czasu!
  • Nie działaj pod wpływem emocji!
  • Nie przekazuj pieniędzy nieznanym osobom!
  • Nie daj się zastraszyć!

BĄDŹ OSTROŻNY!
Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa zgłoś zdarzenie na Policję. W przypadku, gdy został zlecony przelew skontaktuj się niezwłocznie z Infolinią Banku.

Cookies
Znajdziesz nas też tutaj
Znajdziesz nas też tutaj

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 81, 00 - 844 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000069229, NIP 896-00-01-959, o kapitale zakładowym w wysokości 455 625 241,00 zł w całości wpłaconym.