• Aktualności
  • Załatw to po sąsiedzku! Nowa kampania Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

Załatw to po sąsiedzku! Nowa kampania Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

29-08-2022

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i Bank BPS rozpoczęły szeroką kampanię reklamową w Internecie. W spotach produktowych i wizerunkowych występuje ambasador marki Tomasz Jakubiak, kucharz i osobowość telewizyjna. Zachęca, by sprawy bankowe załatwiać po sąsiedzku, czyli właśnie w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS.

Główne hasło kampanii „Załatw to po sąsiedzku!” podkreśla lokalny charakter Banków Spółdzielczych i ich otwartość na każdego klienta. Ponad 300 Banków Spółdzielczych z Grupy BPS działa zarówno w mniejszych miejscowościach, jak i w dużych miastach w całej Polsce. Łącznie to 2200 placówek,
co umożliwia wielu osobom załatwienie spraw w banku naprawdę blisko domu, dosłownie „po sąsiedzku".

W reklamie wizerunkowej pojawiają się wyniki badań społecznych opisujące polskie rozumienie dobrych relacji sąsiedzkich. Okazuje się, że 54 proc. z nas zostawiłoby sąsiadowi pod opieką swoje dziecko, 52 proc. – mieszkanie, a 65 proc. – ukochanego zwierzaka (źródło: badania relacji sąsiedzkich przeprowadzone przez Morizon.pl).  

– Stąd prosty wniosek i rada od naszego ambasadora marki Tomasza Jakubiaka: pieniądze też warto trzymać po sąsiedzku, czyli na lokacie lub koncie oszczędnościowym w jednym z Banków Spółdzielczych Grupy BPS. Analogicznie, kiedy potrzebujemy gotówki, warto zwrócić się właśnie do Banków Spółdzielczych. W reklamie tę bliskość symbolizują drzwi – Tomasz Jakubiak wprost ze swojego mieszkania przechodzi do oddziału banku. A tam, może się poczuć bezpiecznie i swobodnie, wiedząc, że pracownik banku rozumie lokalne uwarunkowania, bo też tu mieszka – wyjaśnia Robert Szymański, Dyrektor Biura Marketingu w Banku BPS, zrzeszającym Banki Spółdzielcze.

Tegoroczna kampania Banków z Grupy BPS to nie tylko nowi bohaterowie i hasło. Odnowiona została linia wizualna. Zastosowana wyrazista, pozytywna kolorystyka ma z jednej strony wyróżnić się w szumie reklamowym, z drugiej jest spójna z całym przekazem. Podkreśla przyjazny i otwarty na współczesność charakter bankowości spółdzielczej.

– Cel komunikacyjny to pokazanie, że Banki Spółdzielcze zaspokajają potrzeby i oczekiwania szerokiej grupy klientów. Również młodszego pokolenia. Może mieszkasz w małej miejscowości, albo na obrzeżach aglomeracji, a może jesteś z dużego miasta – sprawdź bank po sąsiedzku. Tak można streścić nasz przekaz – dodaje Robert Szymański.

Kampania reklamowa realizowana jest w Internecie: w portalach VOD, YouTube oraz w mediach społecznościowych, a także w portalach ogólnotematycznych i specjalistycznych. Reklamom wideo towarzyszyć będzie kampania banerowa oraz  z wykorzystaniem wyszukiwarki Google. Kampania jest dostosowana do odbioru na tradycyjnych komputerach, tabletach i smartfonach (odpowiednio dobrane formaty pozwolą na optymalną prezentację).

Obok reklam wizerunkowych w kampanii stosowane będą także spoty produktowe promujące kredyty gotówkowe oraz konta i korzystanie z kart płatniczych. Sprzedaż tych produktów wspierana będzie Loterią oraz promocją cash back. Działania promocyjne Grupy BPS mają też wymiar lokalny i obejmą materiały POS w placówkach, wyklejanie witryn (ponad 750 lokalizacji w 600 miastach) oraz reklamy mobilne pokazujące adres najbliższej placówki Banku Spółdzielczego z Grupy BPS.

Za koncept kreatywny kampanii, produkcję spotów reklamowych i sesji zdjęciowej na potrzeby komunikacji w obszarze digital i BTL odpowiada agencja Eskadra. Media zaplanował i zakupił Wavemaker.

Więcej informacji na stronie www.mojbank.pl/zalatw-to-po-sasiedzku

Tomasz Jakubiak kampania pl

 

Cookies
Znajdziesz nas też tutaj
Znajdziesz nas też tutaj

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 81, 00 - 844 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000069229, NIP 896-00-01-959, o kapitale zakładowym w wysokości 455 625 241,00 zł w całości wpłaconym.