Skip to main content
  • Aktualności
  • Xiaomi Pay – nowe płatności mobilne dla kart Visa w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

Xiaomi Pay – nowe płatności mobilne dla kart Visa w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS

12-05-2023

Klienci korzystający z kart Visa wydanych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS otrzymali dostęp do kolejnej formy płatności mobilnych. Xiaomi Pay to płatności przy użyciu opasek fitness i zegarków firmy Xiaomi.

Sukcesywnie uzupełniamy ofertę codziennej bankowości dla klientów indywidualnych o kolejne nowoczesne rozwiązania cyfrowe. Płatności mobilne są lubiane przez wiele osób, zarówno użytkowników smartfonów, jak i urządzeń ułatwiających treningi i aktywny tryb życia, takich jak zegarki sportowe czy opaski fitness. Zależy nam, aby użytkownicy kart obydwu organizacji płatniczych, Visa i Mastercard, mieli do dyspozycji pełny wachlarz możliwości. W tej chwili w Bankach Spółdzielczych Grupy BPS klienci znajdą taką samą ofertę, jak w dużych bankach komercyjnych, a naszym atutem pozostaje lokalizacja placówek, znajomość lokalnych uwarunkowań i bliskie relacje. Lubimy mówić, że w Bankach Spółdzielczych, po sąsiedzku, klient ma wszystko, czego potrzebuje dla swojej wygody i sprawnego prowadzenia domowych finansów – mówi Magdalena Adamczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego w Banku BPS, zrzeszającym Banki Spółdzielcze.

Płatności mobilne Xiaomi Pay wykorzystują stokenizowaną kartę. Działają po dodaniu jej do specjalnej aplikacji, tzw. cyfrowego portfela, w zegarku lub w opasce. Do cyfrowego portfela można dodać więcej niż jedną kartę – zależnie od potrzeb użytkownika.

Za pomocą Xiaomi Pay można płacić w punktach handlowo-usługowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową. W momencie płatności nie trzeba mieć dostępu do Internetu, a zegarki i opaski działają samodzielnie, bez konieczności łączenia się z telefonem. Można więc zapłacić za drobne zakupy na przykład podczas treningu biegowego.

Dotychczas dla kart Visa wydawanych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS dostępne były cztery typy płatności mobilnych:
•    Apple Pay,
•    Google Pay,
•    Fitbit Pay,
•    Garmin Pay.

Płatności mobilne Xiaomi Pay dla posiadaczy kart Mastercard są dostępne w Grupie BPS od czerwca 2022 roku.

Cookies

Find us here

Find us here

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. with its registered office in Warsaw, ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa, registered in the District Court for the Capital City of Warsaw in Warsaw, 13th Commercial Division of the National Court Register, KRS 0000069229, Share capital and paid up capital PLN 455 625 241,00.