Skip to main content
  • Aktualności
  • Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS i Bank BPS w programie Tarcza Finansowa PFR

Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS i Bank BPS w programie Tarcza Finansowa PFR

28-04-2020

Banki Spółdzielcze zrzeszone i współpracujące z Bankiem BPS oraz Bank BPS przystąpiły do programu Tarcza Finansowa PFR skierowanego do polskich przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się  w związku z pandemią koronawirusa. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać od dnia 29 kwietnia od godz. 18.00.

Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w przypadku mikrofirm oraz małych i średnich firm będzie można składać poprzez systemy bankowości elektronicznej Banków Spółdzielczych i Banku BPS. W przypadku dużych firm wnioski o pomoc można składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PFR.

- Banki Spółdzielcze z Grupy BPS będą uczestniczyć w programie Tarcza Finansowa PFR. To kolejny element działań pomocowych jaki oferują za swoim pośrednictwem Banki Spółdzielcze, tym razem we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju finansującym program. Firmy będące klientami Banków Spółdzielczych będą mogły, za pośrednictwem systemu bankowości internetowej, ubiegać się  o subwencje, które pomogą im przetrwać ten trudny okres. W bardzo krótkim czasie Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS oraz Banki Spółdzielcze z nim współpracujące dostosowały swoje systemy i udostępniły wniosek pozwalający firmom na uzyskanie pomocy finansowej. Udział Banków Spółdzielczych w Tarczy Finansowej PFR dowodzi, że pomoc Klientom jest dla nas priorytetem, a wspólne działanie pokazuje siłę naszego Zrzeszenia – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

Program Tarcza Finansowa PFR kierowany jest do:

  • mikrofirm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników (bez właściciela), których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 2 mln euro
  • małych i średnich firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. do 249 pracowników, których roczny obrót za 2019 r. nie przekracza 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. nie przekracza 43 mln euro
  • dużych firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 250 pracowników albo osiągających obrót roczny za 2019 r. powyżej 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. przekracza 43 mln euro.

Z subwencji będą mogły skorzystać firmy, które dotknął spadek przychodów o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z COVID-19. Całość procesu, w tym otrzymanie decyzji i podpisanie umowy z PFR oraz wniosek reklamacyjny odbywa się on-line w systemie bankowości internetowej banku. Firmy, które złożą wniosek lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów np. z tytułu prowizji bankowej czy za rozpatrzenie wniosku.

Więcej informacji na temat programu Tarcza Finansowa PFR dostępnych jest  w internetowym serwisie dedykowanym Klientom Banków Spółdzielczych z Grupy BPS pod linkiem https://grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow/.

Jeśli jesteś Klientem Banku BPS tutaj przeczytasz więcej o Tarczy Finansowej PFR.

Jeśli jesteś Klientem Banku Spółdzielczego z Grupy BPS, więcej informacji na temat programu Tarcza Finansowa PFR dostępnych jest w internetowym serwisie https://grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow/.

Cookies

Find us here

Find us here

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. with its registered office in Warsaw, ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa, registered in the District Court for the Capital City of Warsaw in Warsaw, 13th Commercial Division of the National Court Register, KRS 0000069229, Share capital and paid up capital PLN 455 625 241,00.