Informacja w sprawie ryzyk związanych z inwestycjami w „waluty” wirtualne

Zgodnie z informacją Narodowego Banku Polskiego (NBP) i Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz w związku z pojawiającymi się w mediach informacjami  i publiczną dyskusją na temat obrotu tzw. „walutami” wirtualnymi, potocznie zwanymi  kryptowalutami informujemy, że wirtualne „waluty” nie są emitowane ani gwarantowane przez NBP, nie są prawnym środkiem płatniczym ani walutą, nie mogą być wykorzystywane do regulowania należności podatkowych, a środki utrzymywane w kryptowalutach nie są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), gdyż nie są depozytami bankowymi.

Obrót „walutami” wirtualnymi generuje szereg trudnych do oceny ryzyk finansowych, prawnych i innych. Rynek „walut” wirtualnych nie jest uregulowany, co oznacza, że podmioty dokonujące obrotu tego typu „walutą” nie są objęte nadzorem KNF.

Zapraszamy do zapoznania się ze wspólnym stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Narodowego Banku Polskiego ostrzegającym potencjalnych użytkowników przez ryzykiem związanym z wirtualnymi „walutami”: uwazajnakryptowaluty.pl

Kursy walut

Kursy walut2019-01-18 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1539
1 USD3.6497
1 CHF3.6464
1 GBP4.6933
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,72
więcej