BANKI SPÓŁDZIELCZE GRUPY BPS JUŻ W NOWOCZESNEJ SIEDZIBIE W CENTRUM WARSZAWY

Warszawska Wola zmienia się w szybkim tempie. Dawne przemysłowe przedmieścia przeobraziły się obecnie w dzielnicę finansową blisko centrum. Banki Spółdzielcze właśnie tu postanowiły mieć swoją reprezentację w stolicy, przy ul. Grzybowskiej 81, naprzeciw Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowo otwarta siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości S.A., który zrzesza 363 polskie Banki Spółdzielcze, znajduje się w najbliższym sąsiedztwie Getin Noble Banku, Banku BPH oraz Banku BGŻ. Budynek mieści również warszawski Oddział Regionalny Banku BPS oraz spółki Grupy BPS, wyspecjalizowane w usługach finansowych, takich jak: leasing, factoring, fundusze inwestycyjne, dom maklerski.

Okolice biurowca Grupy BPS mają bogatą przeszłość. Dawniej znajdowały się tu Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych i Rtęciowych im. Róży Luksemburg. W 1939 roku fabrykę przejęli Niemcy i rozpoczęli na jej terenie produkcję elementów do okrętów podwodnych, czołgów i samolotów. Udało się ją odzyskać powstańcom w 1944 roku, jednak po klęsce Powstania Warszawskiego została spalona. Po wojnie w tym miejscu utworzono zakłady, które w latach 80. produkowały m.in. żarówki halogenowe, lampy sodowe, lampy rtęciowe, promienniki podczerwieni i lampy UV. Upadły we wczesnych latach 90.

– Cieszę się, że nasza nowa siedziba znajduje się w miejscu o tak bogatej historii. Wpisujemy się w tę okolicę, ponieważ banki spółdzielcze to instytucje finansowe o długiej tradycji. Najstarszy bank spółdzielczy liczy już przeszło 150 lat. A powstały jeszcze pod zaborami, by przeciwdziałać lichwie i utrzymać polskie pieniądze w rękach Polaków. Banki spółdzielcze są bezpieczne, w nich szybko podejmuje się decyzje. Działają w oparciu o polski kapitał i mocno angażują się w życie swoich lokalnych społeczności. Chcemy być widoczni, blisko centrum miasta, by Polacy także tu wiedzieli, że jesteśmy – powiedział Tomasz Mironczuk, prezes Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Warszawską siedzibę Banków Spółdzielczych wybudowała także polska firma UNIBEP S.A. Jest to 6-piętrowy budynek klasy „A”, wyróżniony certyfikatem środowiskowym BREEAM. Został tak zaprojektowany, by korespondować z otoczeniem, przede wszystkim z ceglaną architekturą Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszczącego się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajowej.

– Stworzyliśmy swego rodzaju architektoniczny kontrapunkt do historycznej zabudowy przemysłowej, ale w taki sposób, aby ukazać pewien ciekawy dialog pomiędzy dwoma budynkami powstającymi w różnych epokach. Przede wszystkim bazowaliśmy na szacunku i relacjach pomiędzy wspólnymi przestrzeniami – mówi Roman Dziedziejko, Członek Zarządu Grupa 5 Architekci i szef zespołu projektującego biurowiec. – Do budowy użyto materiałów szlachetnych: zmatowionego ciemnego kamienia bazaltowego i szkła o podwyższonej refleksyjności, które ma odbijać fakturę sąsiadującej ceglanej budowli – dodaje architekt.

Grupa BPS wybrała budynek widoczny w przestrzeni miejskiej. Blisko największych arterii, popularnych szlaków komunikacji miejskiej, dookoła którego jest nieustannie duży ruch przechodniów. Warto się tu wybrać do restauracji „#jakVIP”, która swoim klimatem kontynuuje przesłania prowadzonej przez Bank BPS kampanii pod hasłem „W Bankach Spółdzielczych każdy jest #jakVIP”.


Kursy walut

Kursy walut2018-07-13 obowiązuje od godziny: 16:00
1 EUR4.1857
1 USD3.5947
1 CHF3.5536
1 GBP4.7177
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1,64
WIBOR 3M - średnia 1,70
więcej